Redaksiyon İşlemleri

Redaksiyon işlemleriniz için Kağıthane Yeminli Tercüme Ofisi’ni 0553 699 14 28′ i arayın!

Tercüme dalında Redaksiyon uygulaması çevirinin önemli noktalarından biridir. Bu doğrultuda çeviri sonrası talep edilen sektörün uygunluğuna göre çeşitli düzenlemeler ile yapılmaktadır, çeviri metni son aşamada tekrar gözden geçirilir,  Özetle bahsedilecek olursa tercüme işlemine en son kalıbını verir ve çeviri talep eden kişiye formata göre hazırlanarak teslim edilir. Redaksiyon işlemi oldukça hassas uygulanması gereken bir işlemdir, Çünkü bu işlemi yapacak olacak olan editör veya tercüman redaksiyonun uygulanacağı metnin kaynak dilini ve hedef dilini oldukça iyi bilmek zorundadır. Şayet bu dillerde herhangi birinin eksik olması durumunda redaksiyon işlemi yanlış yapılmış olur.

Vadi Kağıthane Yeminli Tercüme bürosu olarak Kağıthane ilçesinde tarafımıza iletilecek olan veya iletilen kaynak dil veya hedef dil ne olursa olsun , tüm dillerde redaksiyon işlemi uygulanarak çeviri yapılır. Bu işlemlerin hassasiyet ile uygulanması sayesinde tercüme işlemi son aşamaya gelinerek işlem başarıyla sonlandırılmış ve çeviri müşteriye teslim edilmek üzere hazır olacaktır.

Redaksiyon işlemi çevirilerde neden uygulanması gereken bir işlemdir ?

Bir çeviri metninin kalite olarak belirleyen önemli faktörlerden biri gramere göre o dilin uygunluğudur. Ancak bundan dolayı hedef dil yazım kurallarına uyarak yazılan dil metnin okuyan tarafından kolaylıkla anlayabilmesine ve doğru telaffuz edilmesi amacını sağlayacaktır. Ancak doğru uygulanamaz ise metinde işlevsellik yetersiz olacaktır. Vadi Kağıthane Yeminli Tercüme Bürosu olarak Kağıthane ilçesinde yeminli tercümelerinizin tamamına Uzman Editörlerimiz tarafından Redaksiyon işlemi uygulayarak, çevirileri en kaliteli şekilde teslim edip sizlerin memnuniyetine sunuyoruz.

Apostil işlemleri

yapılan başlıca belgeler.

Diplomalar, Transkript, Sertifikalar, Faaliyet belgeleri, Sabıka kaydı, Nüfus kayıt örneği, Pasaport, Mahkeme evrakları, Sicil gazetesi.