Tapu İşlemleri Çağlayan Tapu Tercümanı

Tapu İşlemleri Çağlayan Tapu Tercümanı

Tapu İşlemleri İçin Gerekli Belgeler

Çağlayan Tapu Tercümanı olarak siz değerli müşterilerimize yabancı uyruklu şahıslara tapu alım-satım işlemleri için bazı kısa bilgiler aktarmak istedik.

Konut alırken tapu işlemleri için gerekli belgeler:

  • Nüfus cüzdanı ve bir adet fotokopisi,
  • Belediyeden alınan ”Vergi Borcu Yoktur” yazısı ve geçmiş borçlara ait ”Ödendi” makbuzu
  • Alım satımlarda önceki tapunun aslı ya da fotokopisi verilmelidir.
  • Tapu harcı ve emlak vergisi ödemesi, tapu işlemlerinden önce yapılmalıdır. Alıcı ve satıcının eşit oranda vereceği tapu harç masrafları, tapudan önce yatırılmalıdır.
  • DASK – Zorunlu Deprem Sigortası yaptırılmalı var ise güncelliği kontrol edilmelidir.
  • Tapu işlemi vekaletle yapılacaksa noter onaylı vekaletname gereklidir.
  • Ayrıca yabancu uyruklu tapu devir müşterileri içinde oturma belgesi ve pasaport gerekmektedir.

Aynı zamanda tapu alacak yabancı müşteri ülkemizde edindiği taşınmazını satmak veya yeni taşınmaz edinmek isteyen yabancı gerçek kişiler için Webtapu sistemi üzerinden yabancıya satışın anlatıldığı rehbere aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Tapu Müdürlüğüne başvurmanın diğer yolu ise devlet dairelerine gidip şahsen başvuru yapmaktır. Sıramatik üzerine TC kimlik numaranızı yada pasaport numaranızı girerek sıra alabilirsiniz ancak öncelik internet üzerinden randevu alan kişilere verilir.

Sıranız geldiğinde ön başvuru odasına girerek randevunuzu oluşturursunuz. İşlem türünüze göre bir randevu saati belirlenir ve telefonunuza mesaj olarak gönderilir.
Gerekli tapu harcını yatırdıktan sonra banka dekontu ve tapu işlemleri için gerekli belgelerle birlikte randevu saatinden on beş dakika önce müdürlükte hazır bulunmanız gerekir.

Aynı zamanda Tapu işlemleri yaparken Noter ve Tapu Kadastro Müdürlüğü’nde tapu tercümanı ihtiyacınız doğacaktır. Bu tarz ihtiyaçlarınız için, Çağlayan Tapu Tercümanı, Kağıthane Tapu Tercümanı, Kadıköy Tapu Tercümanı, Mecidiyeköy Tapu Tercümanı linklerine tıklayarak iletişime geçebilir ve en ucuz tapu tercümanı konusunda hizmet alabilirsiniz.

Çağlayan tapu Tercümanı, Kadıköy Tapu Tercümanı, Kağıthane Tapu Tercümanı
Çağlayan tapu Tercümanı, Kadıköy Tapu Tercümanı, Kağıthane Tapu Tercümanı