ANKARA ANLAŞMASI İLE YURT DIŞINDA İŞ KURMA İMKANI

ANKARA ANLAŞMASI İLE YURTDIŞINDA İŞ KURMA İMKANI VE VADİ YEMİNLİ TERCÜME BÜROSUNUN ANKARA ANLAŞMASI İLE DENEYİMLERİ

ÖNCELİKLE ANKARA ANLAŞMASI NEDİR BİR ÖĞRENELİM

1963 YILLARINDA TÜRKİYE İLE ALMANYA, FRANSA  VE BENELÜKS ÜLKELERİ ARASINDA İMZALANAN GEÇERLİ OLAN TARİHLER İÇERİSİNDE TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞLARINA İŞ KURMA İMKANI SAĞLAYAN VİZEDİR. TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞLARI BU VİZE İLE SERBEST TİCARET YAPMA YERLEŞME HAKKINA SAHİP OLUR. 

Bu antlaşma çerçevesinde şekillenen ECAA ya da Ankara Anlaşması Vizesi, Avrupa Birliği ile işbirliği anlaşması bulunan ülkelerin vatandaşlarına İngiltere Birleşik Krallığı’nda kendi işini kurma ve İngiltere’de yerleşik yaşama hakkı sağlayan vize tipidir.

VADİ TERCÜME BÜROSUNUN DENEYİMLERİ

Ankara anlaşması kapsamında bizdeki verilere göre son 1 senede toplam 750 kişi Vadi yeminli tercüme bürosu tarafından yapılan İngilizce Yeminli Tercüme hizmeti alarak hızlı , kaliteli ve uygun fiyatlı çeviriyi deneyimlediler ,sizlerde fiyat almak için ve giden son treni kaçırmamak için iletişim butonundan bize ulaşabilir kolay teslim ve ödeme yöntemlerimizden faydalanabilirsiniz.

PEKİ TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞIYIM BUNUN DIŞINDA GEREKLİ OLAN ŞARTLAR NELER DERSENİZ?

İNGİLTERE’DE İŞ KURMAK VEYA KENDİ İŞİNİ YAPMAK İSTEYEN 18 YAŞINI AŞMIŞ, KURACAĞI  İŞE YETECEK KADAR SERMAYESİ BULUNAN TÜM TÜRK VATANDAŞLAR BAŞVURABİLİR.ANKARA ANLAŞMASINDA BULUNAN ŞARTLARDA İŞ YERİ AÇMA VEYA İŞÇİ ÇALIŞTIRMA ŞARTI GÖZETMEZ. ARANAN ÖZELLİKLRDE KİŞİNİN EĞİTİMİNİ ALDIĞI YA DA MESLEK EDİNDİĞİ İŞ İLE İLGİLİ ALANDA ÇALIŞABİLMEKTEDİR.SERMAYE İÇİN YÜKSEK MİKTAR, İNGİLİZCE BİLME VEYA MESLEKİ EĞİTİM ŞARTI , DİPLOMA ZORUNLULUĞU BULUNMUYOR. ANCAK BAŞVURAN KİŞİNİN İNGİLTEREDE YAPMAK İSTEDİĞİ MESLEĞE  BAĞLI OLARAK BU İŞ YAPABİLECEK DONANIMA SAHİP OLDUĞUNU(İŞ TECRÜBESİ) GÖSTERMESİ GEREKİYOR.

ÖZEL İZİN GEREKTİREN AVUKATLIK VEYA DOKTORLUK GİBİ MESLEKLER İÇİN İSE BU TÜR İŞLERİ DÜZENLEYEN KURUMLARDAN (ÖRNEĞİN TABİBLER VEYA MİMARLAR ODASI) İZİN ALMAK GEREKİR. ANKARA ANLAŞMASI’NA HER İŞ ALANINDA BAŞVURU YAPILABİLİR: MAĞAZA, KAFE, RESTORAN,MARKETEĞİTİM DANIŞMANLIĞI, PAZARLAMA OFİSİ AÇABİLECEĞİ GİBİ ŞOFÖR, TEMİZLİKÇİ, BERBER, SERBEST GAZETECİ, TERCÜMAN, BOYACI, FOTOĞRAFÇI GİBİ ÇOK DEĞİŞİK SEKTÖRLERDE TEK KİŞİLİK İŞLER DE KURABİLİR.

ANKARA ANLAŞMASI’NA KADROLU BİR ŞİRKETTE ÇALIŞMASI YASAK.  SİZİN KENDİ İŞİNİZİ YAPIYOR OLMANIZ GEREKMEKTEDİR. VADİ TERCÜME BÜROSU’NDA ANKARA ANLAŞMASI KAPSAMINDA TÜM EVRAKLARINIZI ÇEVİRİSİNİ EN HIZLI VE EN UYGUN FİYATA YAPTIRABİLİRSİNİZ.

PEKİ AİLE BİREYLERİ SİZE KATILMAK İSTERSE ?

– ECAA ANKARA ANTLAŞMASI VİZESİ KAPSAMINDA İNGİLTERE’YE YERLEŞEN KİŞİLER BAKMAKLA YÜKÜMLÜ OLDUKLARI KİŞİLERİ YANLARINDA GÖTÜREBİLİRLER. AİLE BİREYLERİ KİŞİNİN VİZE BAŞVURUSUNDA BEYAN ETTİĞİ MESLEĞİ YAPMAKLA YÜKÜMLÜ DEĞİLDİR. İSTEDİKLERİ DİĞER BİR ALANDA ÇALIŞABİLİRLER.

–  ANKARA ANTLAŞMASI VİZESİNDE STAND- STİLL( DEĞİŞTİRİLEMEZ) KURALI BULUNMAKTADIR. YANİ ANKARA ANTLAŞMASI VİZESİ İLE İNGİLTERE VATANDAŞLIĞINA GEÇEN YA DA OTURUM HAKKI ELDE EDEN KİŞİLERE İLİŞKİN UYGULAMALAR HERHANGİ BİR ŞEKİLDE YA DA KOŞULDA DEĞİŞTİRİLEMEZ. EŞ VE ÇOCUKLARA DA AYNI SÜRE İLE VİZE VERİLİR.İNGİLTERE’YE YERLEŞİP İŞ KURDUKTAN SONRA DA EŞ VE ÇOCUKLAR İÇİN BAŞVURU YAPILABİLİR. UZATMA BAŞVURULARINDA ESAS OLAN KURDUĞUNUZ İŞTEN KAZANCINIZLA AİLENİZİN GEÇİMİNİ SAĞLAYIP SAĞLAYAMADIĞINIZA BAKILIR. ANKARA ANLAŞMASI İLE İŞ KURAN KİŞİNİN EŞİ İSE İSTEDİĞİ İŞTE KADROLU ÇALIŞMA HAKKINDA SAHİP OLUR. ÇOCUKLARI DEVLET OKULLARINDA ÜCRETSİZ EĞİTİM ALABİLİR.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR VE VADİ TERCÜME BÜROSUNUN BURADA Kİ ÖNEMİ

ANKARA ANTLAŞMASI İNGİLTERE VİZESİNE BAŞVURU YAPMAK İSTEYEN TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞLARI AŞAĞIDAKİ BELGELERİ ASILLARINI VE NOTER ONAYLI İNGİLİZCE ÇEVİRİLERİNİ İBRAZ ETMELİDİR.VADİ YEMİNLİ ÇEVİRİ BÜROSUNDA YAPACAĞINIZ TÜM ÇEVİRİ İŞLEMLERİNDE KALİTELİ HİZMET GARANTİSİ VERİLMEKTEDİR.

– ANKARA ANTLAŞMASI VİZESİNE BAŞVURAN KİŞİ İNGİLTERE’DE YAPMAK İSTEDİĞİ İŞİN NİTELİĞİ VE BU İŞTEKİ KİŞİSEL POZİSYONUNU DETAYLI OLARAK İFADE EDEN BİR İŞ PLANI(İŞ TEKLİFİ İÇİN NİYET MEKTUBU). VADİ TERCÜME BÜROSU’NDA HAZIRLANAN TÜM EVRAKLARI İNGİLİZCE ÇEVİRİSİ EN HIZLI VE UYGUN FİYATA YAPILMAKTADIR.

– VİZE BAŞVURUSUNDA BULUNAN KİŞİNİN KENDİSİNİN VE BAKMAKLA YÜKÜMLÜ OLDUĞU KİŞİLERİN GEÇİMİNİ SAĞLAYABİLECEK GELİRE SAHİP OLDUĞUNU GERÇEKÇİ VE GEREKÇELİ OLARAK GÖSTEREN TAHMİNİ KAZANÇ PLANLARINI İFADE EDER BELGE

– ANKARA ANTLAŞMASI VİZE BAŞVURUSUNDA BULUNAN KİŞİNİN BEYAN ETTİĞİ İŞİ YAPACAK YETKİNLİKTE OLDUĞUNU GÖSTEREN MESLEK VE EĞİTİM BELGELERİNİN ORJİNALLERİ VE KOPYALARI İBRAZ EDİLMELİDİRVE YEMİNLİ İNGİLİZCE ÇEVİRİLERİ

– BAŞVURU SAHİBİ KİŞİ EĞER İŞ SATIN ALMAYI DÜŞÜNÜYORSA, SATIN ALINACAK İŞİN SON 2 YILLIK BANKA HESAP DÖKÜMLERİ VE YEMİNLİ İNGİLİZCE ÇEVİRİLERİ

– KİŞİ MEVCUT BİR İŞE KATILACAKSA, İŞİN SON 2 YILLIK BANKA HESAP DÖKÜMLERİ İLE KİŞİNİN İŞE KATILMA GEREKÇELERİNİ İFADE EDER, TATMİN EDİCİ YAZILI BEYAN VE YEMİNLİ İNGİLİZCE ÇEVİRİLERİ

– ECAA – ANKARA ANTLAŞMASI VİZESİNE BAŞVURUDA BULUNAN KİŞİ İNGİLTERE’DE YAPACAĞI İŞİ HERHANGİ BAŞKA BİR İŞ YAPMADAN FİNANSE EDECEK EKONOMİK YETERLİLİKTE OLDUĞUNU İSPAT ETMELİDİR. BUNUN İÇİN BAŞVURU SAHİBİ SON 3 AYLIK BANKA HESAP DÖKÜMLERİNİ ORJİNALLERİ VE KOPYALARI İLE BİRLİKTE SUNMALIDIR VE YEMİNLİ İNGİLİZCE ÇEVİRİLERİ.

1- ANKARA ANTLAŞMASI BAŞVURUSU NE KADAR SÜREDE SONUÇLANIR?

ANKARA ANLAŞMASI VİZESİ BAŞVURULARI KISMEN DEĞİŞİKLİK GÖSTERMESİNE KARŞILIK MAKSİMUM 30 GÜNDE SONUÇLANMAKTADIR. ANCAK ANKARA ANLAŞMASI VİZE BAŞVURULARININ SONUÇLANMA SÜRESİ ZAMAN ZAMAN DEGİSEBİLECEKTİR. ANKARA ANLAŞMASI 2-3 HAFTALIK BİR SÜREDE DE SONUÇLANABİLİR.

PEKİ BİZ ÇEVİRİ BÜROLARININ BURADAKİ GÖREVİ NEDİR?

BU SÜREÇTE OLMASI GEREKEN TÜM EVRAKLARIN ÇEVİRİSİNİ UZAMAN TERCÜMANLARIMIZ TARAFINDAN TAMAMLIYORUZ. KARŞI TARAFA GÖNDERİLEN TÜM EVRAKLAR İNG OLARAK GÖNDERİLECEĞİ İÇİN ÇEVİRİLERİN EN DOĞRU ŞEKİLDE HATASIZ YAPILMASI GEREKMEKTEDİR.  ADLİ VE NOTER YEMİNLİ TERCÜMANLARIMIZ EŞLİĞİNİZDE TÜM EVRAKLARINIZ EKSİKSİZ TAMAMLANIYOR.

İstanbul Tercüme Bürosu’na ulaşmak için gerekli iletişim bilgileri aşağıda eklenmiştir.

Kağıthane- Çağlayan Tercüme (Merkez) Bürosu Adres

Çağlayan mah. Vatan cad. No; 9 Kat:2 D:15/A KAĞITHANE- İSTANBUL (Beyoğlu 20. Noter yanı)

Telefon:

+90 212 246 13 26
+90 543 699 14 28

E-mail:

[email protected]
[email protected]

Kadıköy Tercüme Bürosu Adres

Fikirtepe Mah. Hızırbey Cad. No:115/1071 Kadıköy Residence A Blok Kat 8 Daire 61 Kadıköy /İST

Telefon:

+90 212 246 13 26
+90 543 699 14 28

E-mail:

[email protected]
[email protected]

Esenyurt- Beylikdüzü Tercüme Bürosu Adres

Mehterçeşme Mahallesi, 2070. Sk. No:36, 34515 Esenyurt/İstanbul

Telefon:
+90 212 246 13 26
+90 543 699 14 28

E-mail:

[email protected]
[email protected]

Ankara Anlaşması
İstanbul Tercüme Bürosu